Психолог радить прочитати

Інститут психічого здоров‘я УКУ спільно з Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії видав серію практичних порадників для людей, які піклуються про своє психічне здоров’я. Серія називається «Сам собі психотерапевт» (“Видавництво Українського католицького університету”, 2014).

 На сьогодні опубліковано вісім книжечок, присвячених найпоширенішим психологічним розладам: «Подолати панічний розлад» (Дейвід Вестбрук, Хадіжа Рауф), «Подолати розлад харчової поведінки» (Лінет Вайтгед), “Подолати депресію” (Дейвід Вестбрук), “Якщо ви надмірно тривожитесь за здоров’я” (Крістіна Кухман, Діана Сандерс), “Подолати фобію” (Діана Сандерс), “Подолати соціальну тривогу” (Джиліан Батлер), “Якщо ви пережили психотравмуючу подію” (Мартіна Мюллер), “Подолати обсесивно-компульсивний розлад” (Дейвід Вестбрук, Норма Моррісон).

В Інтституті психічного здоров’я підкреслюють, що ця серія — це спільний доробок Оксфордського центру когнітивної терапії та лікарів Ворнфордської лікарні. Серія доступно написана, кожна людина, яка має психологічні проблеми може зрозуміти що з нею відбувається, а також дізнатися про те, як можна справитися з хворобою методами когнітивно-поведінкової терапії.

На думку практичного психолога, викладача кафедри психології УКУ Мар’яни Миколайчук, – ці маленькі, але дуже цікаві книжечки можуть принести велику користь людям, адже пропагують відмінне ставлення до психічних проблем ніж є сьогодні в нашому суспільстві. “Ця серія повинна бути в передпокої кожного кабінету психологічного консультування, щоб хворі та їхні рідні могли краще зорієнтуватися в своїх проблемах. В кожній книжці написані елементарні поради як подолати страх, зупинити паніку, опанувати власну фобію”, – розповідає психолог.