Події

Завершились лІтні вакації з аніматорами

«Любіть те, що любить молодь», - заклик, якому вже більше століття, висловлений педагогом молоді отцем Іваном Боском, залишається актуальним і по сьогоднішній день. Любити те, що любить дитина, зацікавлювати та вміти весело заповнити час вміють багато людей.

І, здавалося б, це добре, але чи несуть ці люди в цей момент певні християнські цінності?

Одними з тих, хто любить дітей і те, що вони люблять та несуть при тому певні християнські цінності, є аніматори. При слові «аніматор» в людей виникають різні емоції – хтось їх лякається, особливо деякі дітки, хтось сміється, а хтось заздрить та бажає стати таким же. З історії спільноти аніматорів, що діє при нашому храмі варто згадати її початки. Це був далекий 2001 рік, коли молодий та енергійний отець Андрій Платош, СДБ, почав сіяти нові способи праці з дітьми та молоддю на нашій парохії. Саме тоді спільноту назвали «Весела Ораторія». І ось вже протягом 13 років ця спільнота діє, і діє вельми успішно. За часи праці вдалося виховати не одне покоління успішних аніматорів, вихователів та вчителів. І, окрім цього, вийти за межі однієї парохії та вміти послужити іншим. На даний момент аніматори та волонтери проводять табори під назвою «Веселі Канікули» не лише на парафії Різдва Пресвятої Богородиці, але вміють послужити і в парафіях сіл Наварія та Зимна Вода та в районі Рясне. Своєю працею саме на цих парафіях вдається заохочувати дітей до активнішого життя в парафії та змінити ставлення до церкви. Такий табір змінює стереотипи і батьків, і дітей про «нудні служби, де нічого не зрозуміло».

Це літо, яке є важким і з огляду на суспільно-політичну кризу на Сході країни, не стало виключенням. Вдалося втілити в життя все, про що планувалося. Саме про ці добрі втілення дещо детальніше.

Найперше, це те, що цього року вперше за часи проведення таких денних парафіяльних таборів, відповідальним за всі табори був хлопець. Саме такий тягар вирішив взяти на себе Святослав Онищак, який цьогоріч ще став семінаристом. Саме під чітким керівництвом вдалося досягти певного нового формату.

Однак, перед тим, як розповісти про табори, вартує пригадати про програму. Наступний рік буде 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького. Саме і він став головною персоною табору. Однак, не тільки Андрей, а і плоди Святого Духа. Катехизація та вся інша програма обговорювали це, в такий спосіб краще знайомивши з тематикою.

Отож, літо спільноти аніматорів почалося з вишколу для молоді, яка б хотіла допомогти в проведенні табору. Цим вишколом займався третій етап аніматорів. Вишкіл зумів розповісти про особливості таких таборів, розказати про методику праці, запобіжну систему виховання та інші цікавинки. Саме ці волонтери мали змогу допомогти при проведенні таборів.

Закінчивши вишкіл, аніматори помандрували до села Наварія, де парохом є о. Ігор Гарась. Веселі Канікули при цій парафії тривають вже третій рік, тому було змінено формат табору, а саме тривалість. Новина про продовження табору з тижня до двох тижнів дуже потішила діток. Цьогоріч цей табір відвідало близько 60-70-и дітей. Табір залишив приємні враження в місцевої дітвори, яка вельми раділа новому формату проведення табору.

Паралельно з «наварійськими веселими канікулами» тривав табір і в селі Зимна Вода. В цьому селі табір тривав лише тиждень, але організаторів порадував чисельним зростом кількості дітей – майже сотня дітей, що є значним ростом в порівнянні з минулим роком. Щодня з самого ранку і до пізньої ночі аніматори працювали для забезпечення цікавинками таборових днів.

Ці табори допомогли виявити деякі нюанси і врахувати їх на Сихові. Саме про цей табір найбільше. Тема табору – «Хто шукає, той знаходить». Шукали дітки не тільки Бога, але і друзів, в яких є відблиск Божий. Тема і все довкола неї гармонійно виконували своє завдання – не тільки забавити, але і пізнати. Завдяки катехизації, яку провадили брати-семінаристи з різних курсів, вдалося висвітлити цю тематику найкраще. Тема дня, молитва під цю тему, історії та виклад відповідали загальній темі. Завдяки практичним завданням, почуте вдавалося закріпити в цікавий спосіб. Ігри та пісні підбиралися саме під тематику. Особливо великі ігри допомагали не лише цікаво провести час, але і пізнати членів своєї команди якнайкраще.

Окрім такої насиченості, яка безперечно займала багато часу, колегіально було прийнято рішення про продовження табору на годину. Найперше, радість охопила аніматорів та волонтерів. Коли ж цю новину озвучили дітям, їхній радості меж не було – щодня кожний з них намагався якнайкраще це продемонстувати.

Цю програму втілювали близько 60-и молодих хлопців та дівчат. Саме ця молодь змогла сказати своєму відпочинкові «ні» та послужити діткам в такий спосіб.Спосіб пожертви свого часу на користь дітей приносить неймовірні враження – багато усмішок, щирі обійми та нові знайомства. Завершивши табір та підбивши всі підсумки, обговоривши загально всі плюси та мінуси, аніматори розійшлися по домівках. А в суботу раненько зібралися знову, аби провести цей вихідний день в колі своїх однодумців. Спільнота навідалася до монастиря отців-салезіян в Винниках. Попавши в атмосферу радості та безтурботності, молодь відпочивала в різний спосіб: частина згуртувалася на волейбольному майданчику, де влаштовували справжні баталії, зокрема змагання між семінаристами та аніматорами; частина мала змогу відчути себе справжнім американцем, спробувавши свої сили в американському футболі; інші або допомагали отцеві в приготуванні шашликів, або проводили час біля настільних ігор, або просто насолоджувалися відсутністю обов’язків. На завершення дня о. Григорій Швед, СДБ, ігумен монастиря, запросив нас до каплиці на Вечірню. Вечірня увінчалася співом братів-семінаристів, які долучили до свого співу і всю спільноту аніматорів. У своєму слові опісля богослуження, отець подякував за візит, запросив частіше бувати в гостях та молитися, аби серед нашої молоді ставало все більше такого роду осіб, як аніматори та волонтери.

Спільнота аніматорів «Весела Ораторія» висловлює подяку отцю Оресту Фредині за довіру, отцям Юрію, Богдану, Ігору та Мар’яну за те, що сприяють у проведенні таборів та своєю присутністю доповнюють атмосферу, та кожному аніматору і волонтеру за свою жертовну працю в такому винограднику.

До зустрічі! Завжди Ваші веселі, креативні, щирі та енергійні аніматори.

бр. Роман Петрунів,

семінарист та аніматор.

Назад