Події

Відзначення 85-ї річниці заснування Архибратсва Матері Божої Неустанної Помочі в Україні

Львівська Провінція Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи) провела 30 червня 2012 року з’їзд Архибратсва Матері Божої Неустанної Помочі. Так відзначалася 85-а річниця заснування Архибратсва Матері Божої Неустанної Помочі в Україні.

У храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла у м. Новояворівську, в якому є мощі блаженного священномученика Миколая Чарнецького, прибули близько тисячі членів Архибратсва. Спільнота членів Архибратсва храму Різдва Пресвятої Богородиці була учасником з’їзду. На з’їзді звучали не заслуги і досягнення, не перемоги і здобутки, а ширилася спільна молитва за весь Український народ, його правдиву побожність, Христову Церкву в Україні, всю Католицьку Церкву, опіку Матері Божої Неустанної Помочі над кожною душею.

Спільна молитва вервиці згуртувала учасників і була добрим підготуванням та переходом до Святої Божественної Літургії. Дуже багато молільників посповідалися і майже всі, а може всі, прийняли Пресвяту Євхаристію.

Панахида за померлих членів Архибратсва засвідчила пам’ять та турботу  живих  за душі, що перейшли у вічність.

Спільнота членів Архибратсва м. Новояворівська виявила свою турботу смачним обідом для учасників з’їзду.

На з‘їзд приїхало багато бажаючих вступити в Архибратсво. Після молебню до Пресвятої Богородиці відбулося прийняття нових членів.

Завершився з’їзд духовним концертом і благословенням повернення учасників.

Братство Матері Божої Неустанної Помочі храму Різдва Пресвятої Богородиці дякує Богові за пережите свято.

Молимося також за прославу митрополита Андрея Шептицького.

Адже Згромадження редемптористів і засноване ними Архибратство Матері Божої Неустанної Помочі є в Україні дякуючи старанням митрополита Галичини Андрея Шептицького. За його проханням 21-го серпня 1913 року до Західної України прибула місійна спільнота – 6 отців і 1 брат. Вони поселилися в маленькому селі Унів, де Митрополит Шептицький подарував їм свою посілість із будинком. Цей будинок отці перетворили у перший український монастир редемптористів.

А 22 грудня 1927 року, у день Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, вони заснували на її честь Братство Матері Божої Неустанної Помочі, яке Святіший Отець декретом від 12 вересня 1932 р. підніс до гідності Архибратства.

Достойно є воістину мати такого молільника перед Богом – митрополита Андрея Шептицького.  

Повідомив п. Тарас Панат
Голова Архибраства Матері Божої Неустанної Помочі при нашому храмі.

Назад