Події

Святе Причастя – є великою радістю Церкви

Євхаристія чи також як кажемо, Святе Причастя, є суттю життя Церковної спільноти, є її серцевиною і змістом тут на землі та завдатком вічного блаженства на небесах.

Одного разу у синагозі Ісус Христос прорік: «Я – хліб живий, що з неба зійшов. Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки...  Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете Його кров не матимете життя в собі» (Ів. 6:51,53). Після цієї проповіді багато його учнів відійшло від Нього, бо не розуміли про що Він говорить. Як можна їсти і пити його кров? Але вже коли прийшов час Тайної Вечері учні почали розуміти ці слова.

Святий апостол Павло представляє Церкву як Тіло Христове в якому кожен з нас є її членом (пор. І Кор. 10:17, 12:12). Вона є своєрідним містичним організмом Тіла Христового. Тому Господь і установив це величне таїнство Пресвятої Євхаристії, щоб кожний християнин міг причаститися його Тілом і Кров’ю. Це Таїнство поєднує небесне з земним, воплочує  Сина Божого тут на землі, якого ми християни є Його причасниками, і Він приходить до нас знову і знову протягом століть. Тому неможливо бути членом Церкви Христової і не причащатися Його Тіла і Крови.Кожен християнин по-особливому приготовляється до цього Таїнства Євхаристії, що є третім таїнством християнського втаємничення.

Церква по-особливому радіє коли маленькі діти приступають до цього Таїнства вперше. Протягом року наші діти під опікою батьків і проводом катехитів трудилися і готувалися, щоб достойно прийняти Христа у своє серце. Одягаючи білий одяг на це свято, що є символом чистоти, діти водночас і хвилювалися і сповнювалися великою радістю приступаючи до Сповіді та урочистого Святого Причастя, а кожен з нас споглядаючи це із сторони радіючи думав – це наші ангелята.

Цього року  при нашому храмі до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя приступило близько 500 дітей. Нехай Господь і далі провадить цих дітей і їх батьків. Запрошуємо усіх цих діток, надалі, продовжувати навчання у Катехитичній школі ім. митр. Андрея Шептицького.

Назад