Події

Щонедільні катехитичні проповіді

Недільні Катехитичні проповіді на тему: "Молитва «Отче наш» за поясненням праведного митрополита Андрея Шептицького». 18 жовтня пояснення слів  " Ти що єси нанебесах"

Ти що єси на небесах

Знаємо з катехизму, що Бог своїм безконечним, невідмінним і вічним єством є всюди присутнім: на небі, на землі і на кожному місці. Чому Ісус Христос каже нам у своїй молитві, звертатися до Отця, що є в небі? Там Бог відкривається перед своїми розумними сотворіннями, ангелами і святими. Ці слова говорять про те, до якого Отця звертаємось, — до вічного Бога, і навчають як під час молитви, так і повсякчас, розум і серце підносити до Того, Хто живе на небесах» (Пс.122,1), Отця  нашого.
Св. Іоанн Златоуст пише: «Він (Христос) заповідав говорити «Отче наш, що єси на небесах», не тому, щоб Бог знаходився тільки на небесах, але щоб нас, земних, навчити пориватися на небеса і, осяявшись красою небесних благ, звернути туди всі наші бажання».

Там Бога оглядають лицем в лице ті, що «що прийшли з великого горя і випрали свої одежі та вибілили їх в крові агнця. Небо це місце де являється Божа слава, де праведним дається вічна нагорода; це місце, що є поставлене як ціль усіх змагань і бажань християнського життя. Небо це місце вічного життя, вічного миру, вічної радості, вічного блаженства. Того життя бажати, тим життям жити, це значить бути християнином. Молитва є дорогою до цього життя, тому молитва «Отченашу» вводить нас в це розположення неба. Тим то третє слово Господньої молитви підводить нас до того життя на небесах, вводить нас у небо.

Будьте святими, бо я святий, каже Бог. Тим то те слово Господньої молитви вводить нас в розположення бажання святости, - праці й жертви для освячення душі. 

Для ширшого ознайомлення пояснення молитви "Отче наш" аудіо книга "Послання праведного митрополита Андрея  «Про Божу мудрість» записана о.Тарасом Карвацьким.

    http://theotokos.org.ua/audioknigi.html

Розмiщення: храм Різдва Пресвятої Богородиці

Назад