Події

Щонедільні катехитичні проповіді

Друга неділя циклу катехитичних проповідей з поясненням молитви "Отче наш" на основі книги "Послання праведного митрополита Андрея "Про Божу мудрість".

Слово "Наш"

Друге слово Господньої молитви вводить душу в Новий Завіт, а в душі розбуджує розположення, що може вповні рівнятися новому та ліпшому життю. Ми молимося молитвою синів до батька не лише за себе, але Христовою любовю у цій молитві обнімаємо братів у Христі чи в Бозі. Саме в цій молитві згадуємо, що Бог не тільки моїм Отцем, але й Отцем  нашим, нас усіх. Питаємо: Кого нас усіх? Усіх моїх найближчих? Чи всіх нас, що належимо до одного народу, чи всіх нас, що відкуплені Христовою кровю й охрещені? Чи може всіх охрещених, навіть грішників, чи може і неохрещених, поган? Мале слово «Наш», а стільки проблем. Таке друге слово Христової школи вводить душу в розположення любові ближнього, в ревність про спасення душ, аж до жертви з власного добра, до солідарності і єдності всіх вибраних цілої Христової Церкви. Любов є основним принципом єдності людського роду та підставою перебування його в поєднанні з Господом Богом. Також любов, яку голосить молитва „Отче наш“, є одночасно виповненням кожної молитви, а зокрема літургійної молитви. Те слово є школою молитви не лише за себе а й за всіх братів.

Для ширшого ознайомлення пояснення молитви "Отче наш" аудіо книга "Послання праведного митрополита Андрея  «Про Божу мудрість» записана о.Тарасом Карвацьким.

    http://theotokos.org.ua/audioknigi.html

Розмiщення: храм Різдва Пресвятої Богородиці

Назад