Події

Результати акції "З Україною в серці творимо дива"

П`ятирічна Миросуня  повертається додому з шестирічним Матвійком.

-          Сьогодні не можна «дуріти», сьогодні святий день, ми зробили святу справу - каже дитина. Обоє повертаються з Храму Різдва Пресвятої Богородиці, де своїми ручками робили ангеликів для солдатів та писали їм листи.

Вже невдовзі ці посвячені символи дитячих молитов і віри передадуть воїнам на фронт. Діти вірять, з цими ангеликами наші захисники повернуться живими. Про це вони їм також писали у своїх листах.

Отож, акція «З Україною у серці творимо дива» 14 вересня на подвір»ї перед Храмом Різдва Пресвятої Богородиці пройшла велелюдно та дуже плідно. Вона зібрала понад 100 діточок дошкільників та школяриків з мамами, татами, бабусями та дідусями.

Пані Тетяна Фургала – досвічений львівський педагог, лялькарка розказала та продемонструвала дітям нескладну техніку виготовлення ангеликів. З любов»ю та терпінням передавала своє вміння навіть найменшим рученятам, адже має багатий досвід не лише роботи з малятами, а й проведення подібних майстер-класів у Львові.

Пані Ольга Іваник – ініціатор акції, працівник кафедри соціальної педагогіки УКУ разом з пані Іриною Криницькою – викладачем кафедри представили діткам волонтерів (студентів – соціальних педагогів УКУ), які поділили діточок на групи та допомагали кожному мотати та прив»язувати елементи майбутніх оберегів, писати листи, а згодом пограти у веселі забави.

Пані Мар»яна Миколайчук – доцент кафедри психології УКУ та практичний психолог порадні Храму запросила батьків до актової зали під церквою для бесіди-ділення на тему, яка хвилює багатьох батьків, але вголос часто не озвучується: про те, як правильно турбуватись про психічне здоров`я дітей в умовах війни. Розповіла про те, що дитячі серця не можуть залишатися порожніми, бадужими до того, що відбувається, бо з байдужості проростає жорстокість. Від тривожної інормації дітей не відгородиш,  натомість її слід дозувати та тлумачити дітям на дитячій мові: на мові казки, де головний герой не просто перемагає зло, а пересвідчується раптом, що зло саме виявляється беззахисним, самотнім і дуже наляканим; на мові літературного твору чи метафори. А також про те, що не хто інший, а батьки є дороговказом для дітей того, що називається світ емоційного ставлення, реагування, контролю над власними емоціями.

 Було заанонсовано продовження таких зустрічей про те, як давати собі раду зі складними переживаннями: гнівом, сумом, страхом з погляду сучасних досягнень наук про мозок людини та християнської психотерапії.

Акція закінчилась молитвою за Україну під керівництвом о. Юрія та посвятою дитячих ангеликів і, переконані організатори, посвятою  дитячих сердець.

Усі розходились піднесені. Сьогодні маленька, але дуже важлива краплинка в океан любові, причетності, вдячності, віри і патріотизму була додана. А такий океан потужніший за будь-яку зброю.

БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ!

Розмiщення: Храм Різдва Пресвятої Богородиці

Назад