Події

Навіщо реколекції подружнім парам

Потреба у реколекціях для кожної людини є завжди зрозумілою — віднова духа. Подружжя, як єдність двох різних осіб, потребує ще більшої уваги, молитви та переосмислення Таїнства, дарованого їм Богом.

Євангелізаційні реколекції є актуальними для подруж, які вже певний час прожили спільно (мінімально рік, два, десять і більше), які вже зустрілися із різного роду сімейними проблемами та труднощами — і те наскільки вони приготовлені до подружнього життя, як вони переносять труднощі, визначає їх індивідуальну потребу у реколекціях та відповідному душпастирстві.

Поширеним фактом є те, що «до вінчання молодята любляться, одне за одним вмирають, готові в воду скочити, а після шлюбу починають чубитися». Аналізуючи життя перших кілька років подружжя, коли появляються діти: жінка, зазвичай, залишається вдома, займається вихованням дитини, чоловік важко працює, щоб прогодувати сім’ю «і так їхнє спілкування і подружнє життя обмежується до того: “Подай, не заважай, буду — не буду” і на тому все», подружня любов загасає. Для того, щоб відновити втрачений стосунок, щоб подружжя повернулося до першого стану, до того, що вони мали до шлюбу та щоб повернути ту любов, яку їм Господь подарував у часі вінчання, — служать виїзні подружні реколекції.

Реколекції «виїзні» є тому, що подружжя, задля максимальної користі для себе, мусить залишити все: хату, родину, діти, телефон, роботу — і виїхати на три дні, щоб реанімувати свою любов, почерпнути любові Божої через молитву, через Слово Боже, через досвід інших подруж, у яких були подібні проблеми.

брат Василь Білаш

Назад